*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: 1. Pendik Özel Olimpiyat Oyunları Başlıyor  (Okunma sayısı 1413 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
1. Pendik Özel Olimpiyat Oyunları Başlıyor
« : Haziran 30, 2014, 01:45:01 ÖÖ »
1. Pendik Özel Olimpiyat Oyunları Başlıyor

Zihinsel engelli çocukları spora teşvik etmek amacıyla Pendik’te Özel Olimpiyat Oyunları düzenleniyor.

1. Pendik Özel Olimpiyat Oyunları,  8-9 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. 6 branşta yapılacak oyunlara Pendik İlçesi’nde yaşayan 250’ye yakın sporcu katılacak.

1. Pendik Özel Olimpiyat oyunları;  atletizm, futbol, basketbol, voleybol, jimnastik ve motor aktivite programı branşlarında yapılacak. Kurtköy’deki Çamlık Spor Tesisleri’nde gerçekleştirilecek oyunlarda sporcu olarak Pendik’teki Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri, Pendik İTO Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi ile ilköğretim okulları bünyesinde bulunan özel eğitim sınıfı öğrencileri yarışacak. Pendik Belediyesi, Pendik Kaymakamlığı ve Gedik Üniversitesi işbirliğiyle yürütülen” “Aktifim, Toplumun İçindeyim; Engelli Çocuk ve Gençler için Fiziksel Aktivite Merkezi” projesi kapsamında yer alan Pendik Özel Olimpiyat Oyunlarıyla engelli bireylere spor yoluyla başarı ve özgüven duyguları kazandırılması hedefleniyor. Özel Olimpiyat Oyunları, Türkiye Özel Sporcular Spor Eğitim ve Rehabilitasyon Derneği (TÖSSED) tarafından da destekleniyor.

Yarışma Branşları

Atletizm: 50 m -100 m -Uzun Atlama 50 m Yürüyüş

Futbol: 10 Kişi ve Her Kurumdan 7 Asıl 3 Yedek Oyuncu

Basketbol:  8 Kişi 5 Asıl 3 Yedek Oyuncu

Voleybol: 8 Kişi 5 Asıl 3 Yedek Oyuncu

Jimnastik: Bireysel Katılım (Yer Serisi)

Motor Aktivite Programı: Bireysel Katılım (Zamana Karşı Uygulanan Hareket Becerisi İstasyonu)

07.05.2014 - İstanbul Ajansı

Anahtar Kelimeler :  Bizde bu hayat yarışında sonuncu olarak dünyaya gelmişiz belki hiç bir zaman birinci olamayacağız ama hayat mücadelemiz azimle devam edecek.Sonuçta bu hayat yarışında var olmak, var olduğumuzu hissettirmek bizim için başlıca amaç olması gerekmektedir.