*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Engellilerin Kamyon Oyunu Yenimahalle'de Oynandı  (Okunma sayısı 2033 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Engellilerin Kamyon Oyunu Yenimahalle'de Oynandı
« : Ekim 02, 2013, 07:20:24 ÖS »
Engellilerin Kamyon Oyunu Yenimahalle'de Oynandı

Ankara'da Engelliler tarafından ilk defa sahnelenen 'Kamyon' adlı oyun, Yenimahalle Belediyesi 4 Mevsim Tiyatro Salonunda izleyiciyle buluştu.

Engelliler tarafından ilk defa sahnelenen "Kamyon" adlı oyun Yenimahalle Belediyesi 4 Mevsim Tiyatro Salonu'nda izleyiciyle buluştu. Yön Sanat Atölyesi tarafından hazırlanan oyun için engellerine rağmen hayattan kopmayan tiyatrocular tarafından sahneye taşındı.

Mehmet Baydur'un yazdığı, danışmanlığını Devlet Sanatçısı Turgay Tanülkü'nün yaptığı ve Erdem Öksüz'ün yönettiği "Kamyon"un prömiyerine, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da katıldı. Engelliler tarafından ilk defa sahnelenen ve araçları sapa bir yolda bozulunca kalan dört kişi ile karşılaştıkları iki köylünün hikayesini anlatan oyunun tanıtımında, "Biz toplumun önümüze koyduğu engellerle büyüdük…" sloganı yer aldı.

'KENDİLERİYLE BARIŞIK OLMALARINI SAĞLIYORUM'

Oyun, engelli gençlerin eğitim aldıkları takdirde sahne sanatlarında ne kadar başarılı olabileceğini göstermek amacıyla Yön Sanat Atölyesi desteğiyle sergilendi. Engelliler tarafından sahnelenen oyunun provalarının 3 ay önce başladığını dile getiren Tanülkü, "Prova süresince onların önce engeliyle alay etmelerini, kendileriyle barışık olmalarını sağlıyorum. Engelliler emek harcandığında karşılığını mutlaka veriyor. Alkışlandıklarında kendileri ile gurur duyuyorlar. Onların beklentisi bu" dedi.

'HERKES POTANSİYEL ENGELLİ ADAYI'

Engellilerin topluma kazandırılmasının önemine değinen Yaşar, "Kamyon"un, Yenimahalle Belediyesi salonlarında sergilenmesinden onur duyduğunu belirtti.3 - İHA

Etiketler : kayseri engelliler dernegi c seri biletler caglar network kayseri engelliler dernegi ENGELLİLER SPOR KULÜBÜ MARTI ENGELLİLER SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ 5 tl metnin altınada bizim isim yazılacak Biletler Üzerinde Bizim logo Tarih PAZAR biletlere yazılacak ALMANIZ GEREKEN TEDBİRE