*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Atama Bekleyen Engelli Öğretmen Özgür Özel’den Destek İstedi  (Okunma sayısı 163 defa)

Çevrimdışı kayseriengelliler

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 6818
Atama Bekleyen Engelli Öğretmen Özgür Özel’den Destek İstediCHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir programı kapsamında CHP İzmir İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Özel’in binaya gelişi sırasında atama bekleyen engelli öğretmen Işıl Taşlı, Özel’in yanına gelerek seslerinin duyurulması için destek istedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir programı kapsamında CHP İzmir İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Özel’in binaya gelişi sırasında atama bekleyen engelli öğretmen Işıl Taşlı, Özel’in yanına gelerek destek beklediklerini ifade etti. Taşlı, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP’ye yapacağı ziyarete göndermede bulunarak, “İadeiziyarette sesimizi duyurur musunuz” dedi. Özel de Taşlı’ya “Geçen sefer 5 bin atamayı söyledik yine söyleyeceğim” yanıtını verdi.

Özel, il başkanlığına geldiği sırada atama bekleyen öğretmen Işıl Taşlı, Özel’in yanına gelerek destek istedi. Taşlı, Özel’den atama bekleyen öğretmenlere ses olmasını istedi. Taşlı, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP’ye salı yapacağı iadeiziyarete göndermede bulunarak, “Sesimizi duyurur musunuz iadeiziyarette” dedi.

Taşlı’yı teselli etmeye çalışan Özel, “Her seferinde duyuruyoruz. Yalnız şu söyleyeyim ben. Geçen sefer sizinkiler geldi ziyaret etti. Konuştuk. 5 bin engelli öğretmen ataması yapıldı. Geçen sefer 5 bin atamayı söyledik yine söyleyeceğim” dedi.

Özel, daha sonra örgütle görüşmek üzere il başkanlığına girdi.

Özel’in ardından basın mensuplarına atanamayan öğretmenlerin sorunlarına ilişkin konuşan Taşlı, şunları kaydetti:

“Sıralarımız açıklandı. Devletimizden atama bekliyoruz. Hastalıklarımız çok zor. Özel okullar engelli olduğumuz için bize iş vermek istemiyor. Hepimiz lisans eğitimlerimizi başarıyla tamamladık. Hepimizi öğretmen olduk. Devletimizin kadrolarına gelmek istiyoruz. 5 bin atama geçen yıl yapıldı. Arkada gözü yaşlı bir tane engelli öğretmenimiz kalmadı. Bu yıl sayımız onun çok çok altında. Yine arkada gözü yaşlı engelli öğretmen arkadaşım kalsın istemiyorum. Bu bir gelenek haline gelmedi. Engelli bireylerin hayatları çok zor. Aramızda MS hastası, ortopedik problemi olan, görme problemi olan arkadaşlarımız var. Hayatlarımız çok zor. Özel sektörde de kendimize yer bulamıyoruz. Bizim var olabileceğimiz tek yer devlet kadroları. Biz de öğrencilerimize kavuşmak istiyoruz.”

Kaynak: Anka


CHP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Engelli Öğretmen Ataması Işıl Taşlı Özgür Özel kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri

Engelsiz Bir Dünya için  Bizde VARIZ Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri