*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Mezuniyet Gösterisine Alınmayan Otizmli Çocuğa Destek  (Okunma sayısı 82 defa)

Çevrimdışı kayseriengelliler

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 6818
Mezuniyet Gösterisine Alınmayan Otizmli Çocuğa Destek
« : Haziran 10, 2024, 05:27:21 ÖS »
Mezuniyet Gösterisine Alınmayan Otizmli Çocuğa DestekAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Anaokulunda düzenlenen mezuniyet gösterisine otizmli çocuğun alınmamasına ilişkin, “Bu çirkin ayrımcılığın güçlü bir şekilde karşısında, evladımızın ve ailesinin yanındayız.” ifadesini kullandı.

Göktaş, sosyal medya hesabındaki paylaşımda, İstanbul’da otizmli bir çocuğun anaokulundaki mezuniyet gösterisine alınmamasıyla ilgili görüntüler üzerine, çocuğun annesiyle telefonda görüştüğünü belirtti.

Çocuğun annesine, her zaman yanında olduklarını, ihtiyaç duyacakları her türlü desteği sağlayacaklarını ifade ettiğini bildiren Göktaş, şunları kaydetti:

“Biz, çocuğun insanlığın ortak emaneti olduğuna inanan bir medeniyetin temsilcileriyiz. Çocuklar söz konusu olduğunda onlardan başka koruyacağımız hiçbir üstün yararın olmadığına inanırız. Bu çirkin ayrımcılığın güçlü bir şekilde karşısında, evladımızın ve ailesinin yanındayız. Her biri toplumumuzun ayrılmaz, vazgeçilmez parçaları olan engelli bireylere karşı sorumluluk bilincimizin samimiyet ve toplumsal duyarlılık temelinde gelişmesini temenni ediyorum.”

Kaynak: AA


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş Otizm
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri

Engelsiz Bir Dünya için  Bizde VARIZ Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri