*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: SENİN HİÇ İŞEME SORUNUN OLDU MU  (Okunma sayısı 498 defa)

Çevrimdışı kayseriengelliler

• Administrator
  • Hero Member
SENİN HİÇ İŞEME SORUNUN OLDU MU
« : Kasım 10, 2022, 02:53:51 ÖS »
SENİN HİÇ İŞEME SORUNUN OLDU MU?

"Tuvalete gidiyorum"... demesi ne kolay... gitmeside.... bunun için hiç bir proğram yapamaya gerek yok. Gelince gidersin ve doğal yollardan ihtiyacını görur öz temizliģini yaparsın. Kimseden yardım almadan.... kimseye söyleme ihtiyacı duymadan... kimseye teşekkür etmek zorunda kalmadan... ve o dar mekanda kendi mahreminle birlikte yapayanlız kalmanın keyfini çıkarırsın.... anadan, babadan, sevgiliden bile saklanan özel alan.... kendi ic sesini dinlemenin en etkili mekanı.... kimseye göstermek istemediğin maskelerden arınmış çok özel alan... bazen günlük proğramını şekillendirdiģin, bazen kitap yazdığın mahrem dünya... ama sadece "tuvalet" deyip geçtiģimiz, yokluğunda neleri kaybettiģimizi bilmediģimiz alan... ve yıllarca mücadrlesine destek verip hiç bir sonuç alamadığın engellilerin  bundan mahrum kaldığını bilmen...

Ortopedik engellilerin dışarı çıkmayı planladığında (aile ve fiziksel engelleri aştığını varsay) saatler öncesinden çişim gelmesin diye su içmediğini biliyormusun? İçmiyor çünkü gideceği bir tuvalet yok. Senin demokratik, politik, sosyolojik, ekonomik sorunların var ve onlarla mücadele ediyorsun. İşeme sorunu olanlar için de bi ses vermek aklının ucundan geçti mi?

Üstelik engelliler Türkiye'nin en kalabalık azınlık grubu  ve sadece ebebeynleri ile birlikte nüfusun %36'sılar.

Eksik gedikde olsa cumhuriyet tarihi boyunca engelliler döneminde biraz nefes alabildiler.'ye oy veriyorlar diye onlara kızma hakkın yok, çünkü sen onlara yönelik hiç bir politik adım atmadın netten alıntı

kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri

Engelsiz Bir Dünya için  Bizde VARIZ Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri