*
Kayseri Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Otizmli Genci Kollarından Bağlayan 3 Görevliye Hapis İstemi  (Okunma sayısı 29 defa)

Çevrimdışı kayseriengelliler

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 3321
Otizmli Genci Kollarından Bağlayan 3 Görevliye Hapis İstemiİstanbul Pendik’te bir rehabilitasyon merkezinin bahçesinde, otizmli bir gencin elleri arkadan bağlı şekilde oturmasına ilişkin soruşturmada 3 kurum çalışanı hakkında ‘kötü muamele’den 1 yıla kadar hapis cezası istendi.

İstanbul Pendik’te, otizmli çocukların bakım ve rehabilitasyonunun yapıldığı merkezde, yatılı olarak tedavi gören U.A.’nın (22) elleri arkadan bağlı olarak bahçede oturduğu görüntülerle ilgili soruşturma tamamlandı.

3 kurum çalışanı hakkında ‘kötü muamele’ suçlamasıyla 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

İddianamede mağdur U.A.’nın kendisine veya başkasına zarar verebilme durumu olduğu, hakkında kriz anlarında ilgili genelge gereği sabit bir noktaya bağlanma şeklinde karar bulunduğu belirtildi.

Bu karara rağmen, görüntülerin kaydedildiği tarihte mağdurun kriz anında olup olmadığının tespit edilemediği, böyle bir durum yaşandığına ilişkin ilgili bakıcılar tarafından idari amirlere bilgilendirme yapılmadığının altı çizildi. Mağdurun ellerinin usule aykırı olarak arkadan bağlandığı belirtildi.

DHA


ETİKETLER Hapis CezasıOtizmPendikRehabilitasyonSoruşturma İpek Öztürk Yenir ki bu linayıldırım alican mukaddes yıldırım ile birlikte kayseri
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri

Engelsiz Bir Dünya için  Bizde VARIZ Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri