*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Engellilerin Eğitimde Önünü Açan Uygulamalar Hayata Geçirilecek  (Okunma sayısı 1167 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Engellilerin Eğitimde Önünü Açan Uygulamalar Hayata Geçirilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 2023 Eğitim Vizyon belgesinin detayları gün geçtikçe belli olmaya başladı.

Eğitimde sistem değişikliği yapılmazken öğretim kısmında ise birçok uygulamada değişiklikler hayata geçirilecek. Bu uygulamaların en önemlilerinden biri de engelli çocuklara yönelik olacak.

TESPİT İÇİN TARAMA YAPILACAK

Milli Eğitim Bakanlığı hazırladığı vizyon belgesinde engellilerin eğitimde önünü açan uygulamaları hayata geçirilecek. Buna göre yeni dönemde engelli öğrencilerin eğitimdeki kalitesini artırmayı planlayan Bakanlık, engelli çocukların tespiti için Türkiye genelinde il bazlı taramalar yapacak. Bu taramalarda tespit edilerek özel eğitime gereksinim duyduğu belirlenen engelli çocuklara taşınabilir eğitim setleri verilecek. Okulla gidemeyecek durumda olan engelli çocuklara ise evde eğitim verilecek.

05.11.2018 - Yeni Şafak

Etiketler : ufak mafya emine bozaci atesli kiz sevda gece prensesi hehe esra erdem emine koyan Hatice diyar crayzi cerkez kızı genc Kayserili afyonlu gulbeyaz birkan bike alayina isyan olumune