*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Çandarlı'ya Erişilebilir Yeni Turizm Tesisi  (Okunma sayısı 5359 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 18683
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Çandarlı'ya Erişilebilir Yeni Turizm Tesisi
« : Eylül 03, 2016, 07:15:14 ÖÖ »
Çandarlı'ya Erişilebilir Yeni Turizm TesisiDikili Belediyesi, Büyükşehir Yasası ile birlikte atıl durumda devraldıkları Çandarlı Semt Garajı ile Çandarlı Jandarma Karakol Komutanlığı Hizmet Binası'na bitişik konumda bulunan atıl durumdaki arsa ve üzerindeki yapıları revizyondan geçirerek tam donanımlı turizm tesislerine dönüştürüyor.

İzmir'in Dikili İlçesi'nde Büyükşehir Yasası ile Dikili Belediyesi demirbaşına geçen Çandarlı'daki atıl durumdaki arsa ve yapılar revizyon çalışmalarının tamamlanmasıyla görkemli bir tesise dönüştürülecek. Çandarlı'da denize sıfır konumda bulunan, Çandarlı Semt Garajı ile Çandarlı Jandarma Karakol Komutanlığı Hizmet Binası'na bitişik konumdaki 20 bin metrekarelik bu alanda yürütülen çalışmaların tamamlanmasıyla ilçe içerisinde yüzme havuzu, yürüyüş yolu, çocuk oyun alanları, kır düğün salonları, restoranlar, kahvaltı alanları, kafeterya, 100 araçlık otopark ve dinlenme alanları bulunan, dört mevsim hizmet verecek 92 yataklı çok amaçlı turizm tesisi kurulacak. İlk kazmanın Dikili Belediyesi ekiplerince geçtiğimiz günlerde vurulduğu çalışmaların eylül ayının sonunda tamamlanması planlanıyor. Faaliyete geçmesiyle birlikte tek katlı, farklı konsepti nedeniyle bölgede tek olma özelliğini taşıyan tesisler, ayrıca engelli bireylerin de daha rahat konaklayabilmesine olanak sağlayacak tüm özelliklere ve altyapıya da sahip olacak.

CHP'li Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, Dikili'ye yakışan yeni bir tesisi daha kente kazandırmanın heyecanı içerisinde olduklarını belirterek, "İçerisinde havuzu, yürüyüş yolu, çocuk oyun alanları, kır düğün salonları, restoranlar, kahvaltı alanları, kafeterya, 100 araçlık otopark ve dinlenme alanları bulunan 92 yataklı tesis, bölgede ihtiyaç olan önemli bir boşluğu dolduracak. Böyle önemli ve güzel tesisi kentimize kazandıracak olmaktan dolayı gururlu ve mutluyuz" dedi.

25.08.2016 - DHA