*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Hibrit uçak geliyor!  (Okunma sayısı 1643 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Hibrit uçak geliyor!
« : Şubat 09, 2016, 04:02:18 ÖS »
Hibrit uçak geliyor!

easyJet isimli bir uçak şirketi 20. yılı olması sebebiyle hibrit uçak üreteceğini açıkladı.

Şirket büyük bir başarıya imza atacak gibi görünüyor. Dünyada bir ilk olan hibrit uçağı üretip uçuracak. Aslında benim en büyük hayalim bir yürüyen uçak yapılması. Tabi bu işin şakası diyebilirim. O yürüyen uçak cevabını veren arkadaşa da burdan sevgilerimi yolluyorum. Şirket hidrojen kullanarak enerji üretecek bu enerji ciddi oranda verimlilik sağlayacağına emin olabilirsiniz.

Uzun mesafeleri bizim için çok kısa sürelere indiren en hızlı taşımacılık şekli olan hava yollarında böylesine büyük bir adım atılması insanlık için büyük bir adım oldu. Fosil yakıtlarının tükeneceğini hepimiz biliyoruz. İnsanlık bu yüzden alternatif enerji kaynaklarına çok hızlı bir şekilde yönelmeli. Bildiğimiz gibi uçaklar çok fazla yakıt harcıyor, harcamayı geçtim resmen yakıtı içiyor. Zaten böyle olması gerekirdi nedeni ise kos koca uçak uçuruyosunuz ne yakcak ?
easyJet bu sisteme Yeşil Taksi Sistemi adını verdi. Bu sayede hem karbon salımını azaltıcak hem de uçak taşımacılığını daha ufak rakamlara düşürecektir. Belki de daha fazla bir rakam isticekler aslında tam bilmiyorum.

Kaynak veteknoloji.net  ulaşmak için tıklayın.