*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Milli Eğitim Bakanlığı 400 Kadro Atamasını Henüz Gerçekleştirmemiş  (Okunma sayısı 902 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Milli Eğitim Bakanlığı 400 Kadro Atamasını Henüz Gerçekleştirmemiş

20 Ağustos tarihli, Anadolu Ajansı kaynaklı 'MEB 400 engelli personel aldı' başlıklı haberimiz sonrası, engelli memur adaylarında büyük bir tepki oluştu. Milli Eğitim Bakanlığı'nın, torpille engelli memur aldığı algısı oluşmuş, Bakanlık büyük bir şaibe altında kalmıştı. Konuyla ilgili, Milli Eğitim Bakanlığı bilgi edinmeden; Bakanlığın, 400 engelli hizmetliyi duyuruya çıkmadan, hangi şartlarda kuruma alındığını sorduk.

Bakanlıktan gelen cevapta, 'MEB'in böyle bir atama gerçekleştirmediği' belirtildi.

İşte Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelen cevap:

"Kurum Adı : T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Başvuru No : 85****

Cevap Metni : Bahsettiğiniz Bakanlığımıza ait 400 adet engelli hizmetli kadrosuna ilişkin başvuru ve atama işlemleri gerçekleştirilmemiştir. 2014 Yılı içerisinde engelli memur alımlarına ilişkin ilkokul/ortaokul/ilköğretim, ortaöğretim(lise), önlisans ve lisans eğitim seviyesinden olmak üzere toplam (4.151) adet kadroya yerleştirme yapılacaktır.

Bahse konu kadrolara tercih işlemleri 27 Ağustos-5 Eylül 2014 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığının internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecektir

Bilgilirenize rica ederim."

26.08.2014 - engellilersitesi.com

Anahtar Kelimeler : Salihli'nin Yılmaz mahallesinde oturan ve 2 gün önce trafik kazası geçirmesinin ardından Turgutlu Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Mehmet Canlıışık'ın beyin ölümü gerçekleşince, doktorlar organ bağışı konusunda yakınlarıyla görüştü