*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Kardelen Korosu'ndan 9 Tekerlekli Sandalye  (Okunma sayısı 2161 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Kardelen Korosu'ndan 9 Tekerlekli Sandalye
« : Şubat 18, 2014, 03:24:07 ÖS »
Kardelen Korosu'ndan 9 Tekerlekli Sandalye

Şef Gülnur Niğdelioğlu yönetimindeki Kardelenler Türk Sanat Müziği korosu ilk konserini SERÇEV yararına vererek 9 engelli çocuğun tekerlekli sandalyeye kavuşmasına aracılık etti. Devlet Tiyatrosu Cüneyt Gökçer Sahnesi'ndeki gösteriyi 600 kişi izlerken, duygulu anlar yaşandı. Gecenin açılış konuşmasını yapan SERÇEV Kurucu Başkanı Mehmet Gürkan, "Böyle insanlar, böyle korolar olduğu sürece engellilerin sırtları yere gelmeyecektir. Dernek olarak, Milli Eğitim Vakfı ile bir okul, Çankaya Belediyesi ile birlikte park yaptırdık.

Dünya'nın ilk Engelsiz Meslek Lisesi protokolünü imzaladık. Arsası ve projesi çizilmiş olan Engelsiz Meslek Lisesi önümüzdeki aylarda ihaleye çıkarılacak" dedi. Dernek yönetiminin engelli ailelerinden kurulu olduğunu ve kendilerinin mesai yaptığını açıklayan Gürkan, binlerce çocuğu tekerlekli sandalye ve bilgisayarla buluşturduklarını, Bitlis, Van ve Şanlıurfa'da proje yaptıklarını da bildirdi.

30.01.2014 - Milliyet

Anahtar Kelimeler : Beddua bilmem güzel,Mevlaya saldim ben seni...