*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Spastik Engelli Davulcu Utku Şener İlk Konserini Verecek  (Okunma sayısı 2094 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Spastik Engelli Davulcu Utku Şener İlk Konserini Verecek

Sıkı bir Özlem Tekin hayranı olan Türkiye’nin ilk spastik engelli davulcusu Utku Şener, grubuyla birlikte Başkent’te konser vermeye hazırlanıyor.

Serebral palsili Utku Şener, tüm engellere rağmen müzik tutkusuyla hayata tutunuyor. Türkiye’ni ilk spastik engelli davulcusu Utku Şener, 18 Ocak Cumartesi günü grubuyla birlikte Türk Standartları Enstitüsü Konferans Salonu’nda konser verecek. Şener ve grubu ücretsiz konserde rock müzik eserleri seslendirecek. Utku Şener, ağır derecede hareket koordinasyonu sorunu ve istemsiz hareketleri olduğunu ancak müziğin gücü sayesinde engelin kendisine engel olamadığını söyledi ve ekledi:

SAATLERCE ÇALIŞTIM

“2005 yılında davul(bateri) dersi almaya başladım. Her gün saatlerce davul çalıştım. Bir süre sonra kendimin bile beklemediği şekilde bazı müzik parçalarına eşlik edebilir hale geldim. Yıllar geçtikçe müzik alanında daha fazla gelişim gösterdim. Benim durumumdaki bir engelli insanın davul ile düzgün bir ritim tutabilmesi teorik açıdan imkansızdır. Ben müziğin gücü sayesinde teoride gerçek olamayacak bir durumu gerçekleştirdim. Engeli ne olursa olsun isteyen tüm engelli insanların müzik yapabileceğini savunuyorum.”

12.01.2014 - Hürriyet

Anahtar Kelimeler : HİLAL EĞİTİM KÜLTÜR YARDIMLAŞMA ÇEVRE DERNEĞİ: GÜLÜK, melikgazi , Kayseri