*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Büşra Gür Avrupa Engelli Tekvando Şampiyonu  (Okunma sayısı 2042 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Büşra Gür Avrupa Engelli Tekvando Şampiyonu
« : Eylül 19, 2013, 04:08:10 ÖS »
Büşra Gür Avrupa Engelli Tekvando Şampiyonu

Bursa Uludağ Tekvando Kulübü'nün sporcusu Büşra Gör, tekvandoda geçtiğimiz aylarda kazandığı Paralimpik Dünya Şampiyonluğu'nun ardından Avrupa şampiyonu da oldu.

Romanya'da düzenlenen Avrupa Paralimpik (engelli) Tekvando Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil eden Büşra Gör, finalde Rus rakibini yendi. Antrenörü Necmettin Kibar ile birlikte çok çalıştıklarını belirten Büşra Gör, şunları söyledi: "Tekvandoya başladığımda tek amacım spor yapmaktı. Kulübümüzde milli sporcular beni teşvik etti. Önce Türkiye şampiyonu oldum, sonrasında milli takıma seçildim. Hem dünya, hem de Avrupa şampiyonu olarak kurduğum hayallere ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum.

İLGİ BEKLİYOR

Yönetmelikler gereği diğer sporculara verilen ödüllerden yararlanamadığını, bu konuda yetkililerden ilgi beklediğini vurgulayan Büşra Gör, "Dünya ve Avrupa şampiyonu oldum, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Süleyman Şahin bile beni aramadı. Devletimizden bu benim gibi paralimpik sporculara sahip çıkmasını arzuluyorum" dedi.

11.09.2013 - DHA