*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Antalya’da, Kayıp Alzheimer Hastası Alman Turist İçin Su Kuyuları Kontrol Edildi  (Okunma sayısı 196 defa)

Çevrimdışı kayseriengelliler

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 6512
Antalya’da, Kayıp Alzheimer Hastası Alman Turist İçin Su Kuyuları Kontrol EdildiAntalya’nın Alanya ilçesinde 5 gün önce kaybolan 72 yaşındaki alzheimer hastası Alman turist Annegret Kandzorra’yı arama çalışmalarında, dalgıçlar bölgedeki su kuyularını inceledi. JAK’a ait kadavra köpekleri de bölgede arama yaptı.

Alanya ilçesi İncekum Mahallesi’nde ailesi ile tatil yapan Alman Annegret Kandzorra, 18 Ağustos sabahı tek başına otelden ayrıldı. Geri dönmeyen Kandzorra telefona da cevap vermeyince, yakınları otel yönetimine bildirdi. Otel yönetimi de jandarmaya haber verdi. Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı, Jandarma Arama-Kurtarma (JAK), Acil Hava Kurtarma (AHK), Alanya AFAD ile İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Alanya ekipleri, çalışma başlattı.

“Kadavra Köpekli Arama”

Çalışmalar sürerken, Kandzorra’nın görüntüleri de ortaya çıktı. Alzheimer hastası olduğu belirtilen Kandzorra’nın kaybolmadan önce otelde yürüdüğü, çıktıktan sonra yolda ilerlediği anlar, işletmenin güvenlik kamerasına yansıdı. Kayıtlarda ayrıca Kandzorra’nın otelden çıktıktan sonra ayağında çorapla yürüdüğü görüldü.

JAK’a ait kadavra köpeklerinin de kullanıldığı, 250 kişinin sürdürdüğü çalışmalarda; dalgıçlar, bugün bölgedeki su kuyularını inceledi. Ekiplerin 5 gündür çalışması devam ediyor.

DHA


ETİKETLER AlanyaAlman TuristAlzheimer HastasıAntalyaKayıpYaşlı Kadın kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri

Engelsiz Bir Dünya için  Bizde VARIZ Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri