*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Çarşamba’da Engelli Platformuna Zarar Verildi  (Okunma sayısı 177 defa)

Çevrimdışı kayseriengelliler

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 6512
Çarşamba’da Engelli Platformuna Zarar Verildi
« : Ekim 01, 2023, 07:04:39 ÖÖ »
Çarşamba’da Engelli Platformuna Zarar VerildiSamsun Çarşamba Belediyesi tarafından Tarihi Köprü yanında hizmete sunulan engelli platformuna kimliği belirsiz şehir magandaları tarafından zarar verildi.

Çarşamba Belediyesi tarafından Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı üzerinde yapılan düzenlemeler sonrasında hizmete sunulan engelli platformu, engelli bireyler ve yaşlı vatandaşların erişilebilirliğine büyük oranda katkı sağladı. Tarihi Köprü’yü kullanmak isteyen özellikle engelli bireylerin tercih ettiği engelli platformuna kimliği belirsiz kişi veya kişilerce zarar verildi. Platformun hareketini sağlayan elektrik kablolarına zarar verildiğini gören vatandaşlar büyük üzüntü duydular ve duruma tepki gösterdiler.

Başkan Uçar da tepki gösterdi

Yapılan hizmete zarar verenlerin ne kazanacağını merak ettiğini ifade eden Çarşamba Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Mustafa Uçar, sosyal medya hesabından tepkisini gösterdi. Başkan Uçar, “Bu ilçenin yatırımlarını, hizmetlerini birilerinin sabote ettiğini düşünüyorum. Bu engelli platformundan ne isterler? Bu tür sokak eşkıyalarına yetkililerin dur demesi lazım. Bu şehirde yaşlılar, hamile bayanlar ve engelliler için yapılan bu platforma zarar vermek kime ne kazandırır?” ifadelerini kullandı.

Engelli platformunun, Çarşamba Belediyesi tarafından onarılarak yeniden hizmete sunulacağı belirtildi.

İHA


ETİKETLER ÇarşambaEngelli PlatformuErişilebilirlikTarihi Köprü kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri

Engelsiz Bir Dünya için  Bizde VARIZ Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri