*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Balıkesir’de, Uzun Yıllar Sağlık Sorunu Yaşayan Adamın Paraları Pul Oldu  (Okunma sayısı 143 defa)

Çevrimdışı kayseriengelliler

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 6458
Balıkesir’de, Uzun Yıllar Sağlık Sorunu Yaşayan Adamın Paraları Pul OlduBalıkesir’in Bandırma ilçesinde yaşayan bir vatandaş, uzun yıllar rahatsızlık geçirdi ve sonunda yüzde 83 engelli raporu alarak yatağa mahkum oldu. Yıllarca biriktirdiği paraları kullanmak istediğinde ise korkunç bir gerçekle karşılaştı.

63 yaşındaki Hayrettin Balkan, yaşadığı olaylar sonrası hem sağlığını hem de geleceğinin teminatı olan parasını kaybetti. Bandırmalı Hayrettin Balkan, sağlık nedeni ile müdahale olanağı bulunmadığı bir süreçte yıllarca çalışarak biriktirdiği parasını pul etti.

Aynı zamanda epilepsi hastası olan Hayrettin Balkan bypass ameliyatı için yattığı hastanede kendisine 4 sten takıldı, 3 kez felç oldu. Aylarca yatağa bağlı olarak yaşamak durumunda kaldı. Talihsiz adamın elinde olmadan yaşadığı zor günler sadece sağlığını almakla kalmadı, bu süreçte tedavülden kalkan paralar da elinde kaldı.

Hayrettin Balkan’ın yıllarca çantasında topladığı paralar yaşanan tedavül sonucu değerini kaybetmişti. Tedavülden kalkan Türk Lirasının değişim sürecinin de dolması üzerine talihsiz adamı sadece hastalık değil, bir de yılların birikimi parasını kaybetmiş olmanın talihsizliği yaktı.

Balkan, “Hastanede yattığım için paraların tedavülden kalktığını bilemedim. Şimdi bu 350 bin lira elimde kaldı. Bunları simit satarak, fırında çalışarak toplamıştım. Şimdi elimde kaldı” dedi.

Balkan, koleksiyonerlere seslenerek, bu paraların değerlendirilmesini istedi.

TGRT Haber


ETİKETLER BalıkesirBandırmaEngelliEpilepsiFelç kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri

Engelsiz Bir Dünya için  Bizde VARIZ Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri