*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Avrupa Uzay Ajansı Tarafından Dünyanın İlk Engelli Astronotu Seçildi  (Okunma sayısı 478 defa)

Çevrimdışı kayseriengelliler

• Administrator
  • Hero Member
Avrupa Uzay Ajansı Tarafından Dünyanın İlk Engelli Astronotu Seçildi

Avrupa Uzay Ajansı, yeni astronotlar yetiştirmek için açtığı 2022 Astronot Eğitim Sınıfı’na dünyanın ilk engelli astronotunu seçti.

Avrupa Uzay Ajansı (ESA), Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlediği basın toplantısı ile 13 yıl aradan sonra yeni astronotlar yetiştirmek için açtığı 2022 Astronot Eğitim Sınıfı’nın tanıtımını yaptı.

İngiliz paralimpik koşucu John McFall, dünyanın ilk engelli astronotu olarak Avrupa Uzay Ajansı’nda yer aldı.

İHA’nın haberine göre McFall, ESA’nın engelli kişilerin gelecekteki görevlerde yer alması için gereken koşulları değerlendirilmesi için tasarlanmış bir çalışmada yer alacak.

“Uzaya Giden İlk Engelli Kişi Olmak İçin Eğitimlere Katılacak”

McFall, uzaya giden ilk engelli kişi olup olamayacağını görmek için tasarımcılar ve mühendislerle birlikte çalışmak üzere uzay eğitim birliklerine katılacak.

McFall, 19 yaşındayken bir motosiklet kazasında bacağını kaybetmesinin ardından paralimpik koşucu olarak çeşitli turnuvalara katıldı.

McFall, 2008’de Pekin Paralimpik Oyunlarında 100 metrede bronz madalya kazanmıştı.

İHA

KATEGORİLER Dünya
 ETİKETLER AstronotAvrupa Uzay AjansıEngelliFransaParalimpikParis #Kayseri #Engelliler #Derneği #Telefon 0533 392 33 8 #kayseri de #Bir ilk #Kiralık #Akülü #Tekerlekli #Sandalye #Kayseri de #Kiralık #Tekerlekli #Sandalye #Kayseri de #Kiralık #Çocuk #Tekerlekli #Sandalyesi 0544 716 20 45
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri

Engelsiz Bir Dünya için  Bizde VARIZ Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri