*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Jandarma Ekipleri, Şehit Annesi Zühre Nine’nin Fındıklarını Topladı  (Okunma sayısı 27 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 18349
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Jandarma Ekipleri, Şehit Annesi Zühre Nine’nin Fındıklarını TopladıBartın’da jandarma ekipleri yaptığı jestle herkesin takdirini kazandı. Komutan ben yaparım merak etme dedi, vakti gelince sözünü tuttu. 20 asker fındık bahçesine girdi, 2 gün boyunca fındık topladı. Fındıklarını topladıkları kişi bir şehit annesiydi. “Askerleri görünce içim gitti” diyen şehit annesinin mutluluğuna diyecek yoktu.

Jandarma ekipleri, İstanbul’da 34 yıl önce şehit düşen Engin Demiroğlu’nun Aladağ Mahallesi’nde yaşayan 76 yaşındaki annesi Zühre Demiroğlu’nu 18 Eylül’de ziyaret etti. Ziyarette Zühre Nine’nin bahçesindeki fındıkları toplayabilecek kimsesi olmadığını öğrenen jandarma ekipleri, harekete geçti. Fındıklarını toplamak için evinden aldıkları Demiroğlu ile Ulugeçitkadı Köyü’ne giden 20 kişilik jandarma personeli, 2 gün boyunca fındık topladı. Ekiplerin topladıkları fındıkları teslim ettiği Zühre Nine, duygulu anlar yaşadı. Jandarma Genel Komutanlığı’nın sosyal medya hesaplarından paylaşılan jandarma ekiplerinin fındık toplama görüntüleri, beğeni topladı.

“Oğlu 21 Yaşında Şehit Oldu”

Zühre Demiroğlu, oğlunun 21 yaşındayken görev yeri olan İstanbul’da 27 Nisan 1988’de şehit düştüğünü, adının kendisinin de mezun olduğu Ulugeçitkadı Köyü’ndeki ilkokula verildiğini söyledi. Eşi Yaşar Demiroğlu’nun da 40 yıl önce vefat ettiğini, yaşamını tek başına sürdürdüğünü anlatan Demiroğlu, şöyle devam etti:

“Köyde yalnız yaşıyordum ve bir süre sonra Bartın’a kızımın yanına geldim. Köyde fındıklarım vardı, evime ziyarete gelen jandarma komutanına fındıklarımı toplayamadığımı söyledim.

“Komutan : Ben toplatırım dedi”

Komutan; “Ben senin fındıklarını toplatacağım merak etme” dedi. Allah komutanımdan, devletimizden, milletimizden, askerimizden bin kere razı olsun. Fındıkların diplerini de temizlediler. “Önümüzdeki yıl yine yaparız” dediler. Çok sevinçliyim, beni çok sevindirdiler. Allah çok razı olsun onlardan.

“Fındık bahçesini de temizlediler”

Dağ gibi kurumuş otları da temizlediler. Benim imkanım yok, toplayamazdım. Çok fındık olsaydı onlara da çuvalla verecektim hepsine ama almadılar. “Biz toplarken yedik” dediler. Jandarma, komutan onların hepsi benim yavrularım. Beni çok mutlu ettiler. Onlar fındık toplarken dünyalar benim oldu.

“Askerleri görünce içim gidiyor”

Bir yerlerine bir şey olmasın. Çoluğuna çocuğuna Allah’ım hiç acı göstermesin. Askerleri görünce içim gitti. Oğlumu görmüş gibi oldum, çok sevindim. Oğlumun mezarını da temizlemişler, çok sevindim çok”

internethaber.com


 KATEGORİLER Haberler
 ETİKETLER Aladağ MahallesiBartınFındık BahçesiJandarmaŞehit AnnesiZühre Demiroğlu Kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45