*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Ankara’nın Bugünkü Belediye Başkanı İşitme Engelli Esila Oldu!  (Okunma sayısı 35 defa)

Çevrimdışı kayseriengelliler

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 3999
Ankara’nın Bugünkü Belediye Başkanı İşitme Engelli Esila Oldu!Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle başkanlık koltuğunu işitme engelli Esila’ya bıraktı. Başkent’in şiir gibi olmasını isteyen Esila, belediye çalışanlarının her gün işe başkanın onlara göndereceği şiir ile başlamalarını istedi. Bu isteği memnuniyetle karşılayan Yavaş, “Şiir gibi şehir sloganını çok tuttum. Ben de her çalışanın güne bir şiirle başlamaları için talimat vereceğim” dedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, makamını işitme engelli minik Esila’ya bıraktı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın koltuğuna oturan Esila, talep ve isteklerini anlattı.

“ŞİİR GİBİ BİR ŞEHİR OLMASINI ARZU EDİYORUM”

Esila, “Bugün bu şehrin başlangıç kabul edilerek, şiir gibi bir şehir olmasını arzu ediyorum. Şu andan itibaren ABB çalışanlarının her gün başkanlarının kendilerine göndereceği şiirle işe başlamalarını istiyorum” derken “Vatan Türküsü” adlı kendi şiirini de işaret diliyle Mansur Yavaş’a aktardı.

YAVAŞ, ESİLA’NIN İSTEĞİNİ YERİNE GETİRECEK

Ardından Mansur Yavaş da Esila’ya “Şiir gibi şehir sloganını çok tuttum. Ben de her çalışanın güne bir şiirle başlamaları için talimat vereceğim” dedi.

“BİZE ŞİİR GİBİ BİR BAŞKENTİ YÜREĞİNİN SESİYLE ANLATTI”

23 Nisan için hazırlanan videoyu sosyal medya hesabında paylaşan Mansur Yavaş paylaşımına “Esila tüm Cumhuriyet çocuklarına ses oldu, bize şiir gibi bir başkenti yüreğinin sesiyle anlattı. İyi ki varsınız, iyi ki geleceğimiz sizlere emanet” notunu düştü.

Haberler.com


ETİKETLER 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk BayramıAnkara Büyükşehir BelediyesiEngelli Çocukİşitme EngelliMansur Yavaş Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye 0544 716 20 45
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri

Engelsiz Bir Dünya için  Bizde VARIZ Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri