*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Görme Engelli Halterci Nuri Poyraz İki Altın Madalya Kazandı  (Okunma sayısı 501 defa)

Çevrimdışı kayseriengelliler

• Administrator
  • Hero Member
Görme Engelli Halterci Nuri Poyraz İki Altın Madalya Kazandı
« : Ağustos 05, 2021, 06:20:36 ÖÖ »
Görme Engelli Halterci Nuri Poyraz İki Altın Madalya Kazandı

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından Konya’da düzenlenen Halter Şampiyonası’nda Osmaniyeli sporcu Nuri Poyraz iki altın madalya ile kente döndü.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin destek verdiği, Türkiye Görme Engelliler Halter Şampiyonasının ilk gönünde kadın halterciler yarıştı.

Şampiyonanın ikinci gününde erkek halterciler arasındaki 82 ile 125 kg üzerindeki halterciler yarıştılar.

Konya Bağlarbaşı Spor salonunda gerçekleşen Halter şampiyonasında çeşitli illerden 55 kulüp, 125 sporcu ile katıldı.

Osmaniye’nin Merkez Bahçe Köyünde çiftçilik yaparak yaşamını sürdüren 21 yaşındaki Nuri Poyraz, şampiyonaya Kütahya Engelliler Zafer Spor Kulübü adına katıldı.

Halter Şampiyonasında 125 +kiloda yarışan Nuri Poyraz ikisi Milli sporcu olmak üzere diğer üç rakibi karşısında toplamda 331 kg kaldırarak 2 altın madalya alarak kilosunda birinci oldu.

Halter müsabakasına ilk kez katıldığını söyleyen Nuri Poyraz gazetemize yaptığı açıklamada; “Bahçe Köyünde çiftçi bir ailenin 5 çocuğunun ortancasıyım.

Doğuştan görme engelliyim, Lise mezunuyum. Halter Şampiyonasına katılma fikri son anda aklıma geldi, yaklaşık 3 saatlik bir çalışma sonunda müsabakalara katıldım.

Osmaniye’de görme engellilere spor dalında ilgi ve destek olmadığı için Kütahya Engelliler Zafer Spor kulübü adına şampiyonaya katıldım.

Oysa ben Osmaniye ilimiz adına katılmak isterdim. Benim kilomda 4 sporcu vardı, bunlardan 2’si milli sporcuydu. Onların karşısında 3 olabileceğimi düşünerek çıktım.

125+ kilodaki Halter şampiyonasında; Dedlifte 140 kilo, 5 preste 81 kilo, Sukaatta 110 kilo kaldırdım.

Toplamda 331 kilo ile birinciliği alarak 2 altın madalya ile Osmaniye’me döndüm. Hedefim kendi kilomda Dünya Şampiyonluğudur” diye konuştu.

haberosmaniye.com

ETİKETLER Görme EngelliHalterKonya Büyükşehir BelediyesiNuri PoyrazTürkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Nice mutlu yılların olsun paşam.
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri

Engelsiz Bir Dünya için  Bizde VARIZ Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri