*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: 2022 Engelli Maaşları Artık Alo 144′ten Sorulabilecek  (Okunma sayısı 1912 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
2022 Engelli Maaşları Artık Alo 144′ten Sorulabilecek
« : Eylül 09, 2013, 03:44:32 ÖS »
2022 Engelli Maaşları Artık Alo 144′ten Sorulabilecek

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü vatandaşların 2022 maaşları ile ilgili bilgi almak için Alo 144′ü arayabileceğini duyurdu. Yapılan duyuruda 144′ten, başvuru durumu sorgulama, ödeme bilgisi öğrenme vb. bilgilerin alınabileceği belirtildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından resmi sitesinde yapılan duyuruya göre 2022 Sayılı Yasa’ya göre verilen engelli ve yaşlı aylıklarına ilişkin tüm işlemler Alo 144 Sosyal Yardım Hattı‘ndan sorulabilecek. Vatandaşların cep telefonu ya da sabit hatlardan 144′ü tuşlayarak ulaşabileceği Sosyal Yardım Hattına başvurularının durumu, alacakları ödemeler, mevzuat vb. konularda bilgi danışabilecekler.

Ayrıca duyuruda 2022 maaşlarına ilişkin işlemlerini yapmak maksadıyla bakanlık binasına gelen vatandaşlar için de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından koordine edilen “Beyaz Masa” adlı bir yardım birimi kurulduğu, ilgililerin istedikleri bilgiyi buradan alabilecekleri belirtildi. Beyaz Masa bakanlığın giriş katında yer almakta ve mesai saatleri içinde görev yapmaktadır.

Ayrıca vatandaşların bilgi alma dışındaki maaş yükseltme, rapor yenileme, adres değişikliği nedeniyle tekrar başvurma, yaşlı aylığından engelli aylığına geçme gibi işlemleri de ikametlerinin bulunduğu yerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı‘ndan yapabilecekleri hatırlatıldı.

Kaynak sosyalyardimlar.net ulaşmak için tıklayın

Etiketler: 2022 Maaşı, Alo 144, Engelli Maaşı, Özürlü Maaşı, Yaşlılık Maaşı konut kredisi Hakkımızda Yazılanlar