*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Turkish Open 2014 Tekerlekli Sandalye Tenis Turnuvası Bitti  (Okunma sayısı 1363 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Turkish Open 2014 Tekerlekli Sandalye Tenis Turnuvası Bitti

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu'nca Antalya'nın Belek turizm bölgesindeki bir otelde düzenlenen Turkish Open 2014 Tekerlekli Sandalye Tenis Turnuvası, sona erdi.

Hırvatistan, Fransa, İsrail, Romanya, İsveç, Irak, Yemen ve Türkiye'den 47 bedensel engelli sporcunun katıldığı turnuvada erkekler, kadınlar ve juniors kategorilerinde tek ve çiftler şeklinde müsabakalar yapıldı. Turnuvanın son gününde dereceye girenlere ödülleri verildi.

Turnuva erkekler tek kategorisinde birinciliği İsveç'ten Daniel Pellegrini, ikinciliği Hırvat Anto Joskic elde ederken, erkekler çiftte birinci Hırvat Anta Joskic ve Paul Stewart, ikinci İsveç'ten Daniel Pellegrini ve Raphael Gremion oldu.

Kadın tek kategorisinde Fransız Charlotte Famin birinci, Fransız Emilie Chene ikinci olurken, kadın çiftte Fransız Charlotte Famin ve Türk Büşra Ün birinciliği, İsveç'ten Karin Suter ve Simona Ruysnak ikinciliği elde etti.

Juniors tek kategorisinde ise birinci Iraklı Hussein Hel, ikinci İsveç'ten Nalani Buob olurken, çift juniors kategorisinde birinciliği Iraklı Hussein Hel, İsveç'ten Nalani Buob, ikinciliği Türk Oğuzhan Güneş ve Tayfur Abbasoğulları kazandı.

28.03.2014 - AA

Anahtar Kelimeler : benim bu ödevi yapmamda bana yardım eden ve benim bu ödevi  yapabileceğimden emin olan ve desteklerini esirgemeyen arkadaşım