*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Japonya Robotlar ile Marul Üretiyor  (Okunma sayısı 1398 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Japonya Robotlar ile Marul Üretiyor
« : Ocak 13, 2016, 12:21:52 ÖS »
Japonya Robotlar ile Marul Üretiyor

Japonya sınırlarına baktığımız da teknolojik açıdan neredeyse her türlü geliştirmeler ile birlikte kullanmış olduğumuz üretim sistemleri yerleşmiş olduğu ufak bir ada içerisinde yaşamlarına devam ediyor. Asya halkı kendisine özgü sorunları aşarak başarılı işler çıkartmaya başlıyor.

Ülkenin Spread isimli bir zirai üretici firma, Önümüzdeki yıl baktığımız da neredeyse tamamen yeni fabrikası ile otomatik bir şekilde sebze üretimi gerçekleştirecek ve 2017 yılı içerisinde yaz mevsimi ile birlikte 30 bin marulluk hasılatı hedeflenmiş durumda. Firmanın 5 yıllı hedefli ise toplam da 500 bin marul üretimi yapılması.

Üretim sürecinde insan müdahalesine mümkün oldukça az ihtiyaç duyulacak olan sistem tamamen otomatik bir şekilde  işleyecek ve mahsulün gözlenmesi de otomatik yapıda olacak. Spread firmasını oldukça uzun bir sayılabilecek olan kapalı ortamlar içerisinde LED ışıklarla, Dikey, Suni, Çiftliklerde sebze üretim geçmiş bulunuyor; Fakat baktığımız da tam olarak da fabrika üretimi yöntemini de verimimi bir adım daha ileriye ye taşımak için çalışmalar yapılmış.

Kaynak veteknoloji.net  ulaşmak için tıklayın.