*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Savaşta Bacağını Kaybeden İngilizin Örnek Paylaşımı  (Okunma sayısı 1250 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Savaşta Bacağını Kaybeden İngilizin Örnek Paylaşımı
« : Aralık 10, 2015, 12:07:21 ÖS »
Savaşta Bacağını Kaybeden İngilizin Örnek Paylaşımı

Chris Herbert, Irak savaşında bacağını kaybetmiş bir İngiliz asker. Ondan Müslümanlara karşı nefret söylemi içinde olmasını ve ırkçılık yapmasını bekleyenlere verdiği cevap on binlerce paylaşım aldı.

Chris Herbert yazısına, bir Müslümanın bacağını kaybetmesine neden olduğunu belirterek başlıyor ama daha sonra verdiği detaylarda bacağını kaybettiği günden itibaren yaşadığı zorluklarda ona yardımcı olan Müslümanlardan da bahsetmeyi ihmal etmiyor. Ayrıca ona köstek olan İngilizlerden de...

İşte paylaşım rekorları o satırlar:

"Evet, Müslüman bir adam beni havaya uçurdu ve bu yüzden bir bacağımı kaybettim. Aynı zamanda o gün, İngiliz üniforması giyen Müslüman bir adam da kolunu kaybetti. O gün beni alan helikopterin içinde Müslüman bir doktor da vardı. Müslüman bir cerrah hayatımı kurtaran o ameliyatı yaptı. Müslüman bir hemşire, İngiltere'ye döndüğümde bana yardımcı olan sağlık ekibinin bir parçasıydı.

Müslüman bir asistan, yürümeye çalıştığım rehabilitasyon süresi boyunca günlük ihtiyaçlarıma yardımcı oldu. Müslüman bir taksi şoförü, babamla bira içmeye gittiğim yere beni ücretsiz bıraktı. O gün tanıştığımız bir Müslüman doktor, ilaçların yan etkileri için babama tavsiyelerde bulundu. Buna karşı; Beyaz bir İngiliz kız arkadaşlarıma küfür etti. Beyaz bir İngiliz asansörü benden önce kullanmak için benim tekerlekli sandalyemi itti. Beyaz bir İngiliz, babam engelliler için ayrılmış yere park etmeye çalışırken ona bağırdı. (Bu arada birçok insan da bana yardımcı oldu. Yani beyaz İngilizlerden nefret etmiyorum

Herkesin anlaması gereken nokta şu: Boşverin! Kimden hoşlanıp, hoşlanmamam gerektiğini biliyorum. Kimi takdir edip, kimi etmeyeceğimi de...

Eğer bir gruptan nefret etmek istiyorsanız bunda serbestsiniz ama kendi görüşlerinizi bana empoze etmeye çalışmayın! Yaşadıklarımdan dolayı sizin için kolay bir hedef olduğumu biliyorum. IŞİD ya da Taliban'ın eylemlerinden dolayı bütün Müslümanları suçlu ilan etmek, Ku Klux Klan ya da Westboro Baptist Church'ün yaptığı nefret eylemleri için tüm Hristiyanları suçlamaya benziyor.

Yaşam amacınızın farkına varın, ailenize sarılın ve işlerinize geri dönün..."

Bu paylaşım, Chris'in Facebook safyasında şu ana kadar 125.000 paylaşım aldı. Okuyanların paylaşım altına yaptığı yorumlara bakacak olursak büyük takdir topladı.

10.12.2015 - Hürriyet

Etiketler: engelliler ve aileleri dernegi kayseri herkese iyi günler arkadaşlar bilindiği üzere bu bir sağlık grubu amacımız bilgilendirmek dertlerimizi sıkıntılarımızı paylaşabileceğimiz yeri geldiğinde sevinçlerimizi paylaşmak