*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Haben Girma Harvard'dan Mezun Olan İlk Görme ve İşitme Engelli Oldu  (Okunma sayısı 1240 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Haben Girma Harvard'dan Mezun Olan İlk Görme ve İşitme Engelli Oldu

Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarihinde ilk kez görme ve işitme engelli mezununu verdi.

ABD'li Haben Girma, Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan ilk görme ve işitme engelli öğrenci oldu.

Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarihinde ilk kez görme ve işitme engelli mezununu verdi.

AĞABEYİ OKUYAMADI

Girma'nın annesi 1980'li yıllarda Eritre'den ABD'ye kaçtı. Girma da Kaliforniya'da dünyaya geldi. Girma işitme ve görme engelli bireyler için tasarlanan özel bir alet sayesinde eğitimini ABD'de tamamladı. Aynı şekilde engelli olan ağabeyinin ise eğitimi Eritre'de reddedildi.

Harvard'dan mezun olan Haben Girma, bundan sonraki yaşamını engelli bireylerin bu teknolojiye erişimi artırarak, sosyal alanda etkili olabilmesi için avukatlık yapacağını söyledi.

22.11.2015 - Habertürk

Etiketler: bir yol aradım,hep araştırdım sorguladim ama öyle kabuğuma çekilip hayata küsmedim,arayışa giren bir insanda mutlaka bir şey buluyor ama bulunan en güzel şey dışarda değil içerde olan olması müthiş bir şey