*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Samsun'da Görme Engelli Okulu İçin Talep Yok  (Okunma sayısı 867 defa)

Çevrimdışı kayseriengelliler

• Administrator
  • Hero Member
Samsun'da Görme Engelli Okulu İçin Talep Yok
« : Mayıs 21, 2015, 02:29:28 ÖÖ »
Samsun'da Görme Engelli Okulu İçin Talep Yok

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, kentte görme engelliler okulu olmadığını belirterek "Bu konuda bize gelen bir talepte yok. Talep gelirse Milli Eğitim Bakanlığı'na konuyu iletiriz" dedi.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, görme engellilere yönelik kentte bir okul olmadığını belirterek, görme engelli velisi yada derneklerden bu yönde kendilerine herhangi bir talep gelmediğini açıkladı. Milli Eğitim Müdürlüğü'ne başvurulması halinde Samsun'a görme engelliler okulu açılması için Milli Eğitim Bakanlığı'ndan talepte bulunacaklarını söyleyen Girgin " Bu konuda bize gelen bir talepte yok. Talep gelirse seve seve konuyu Milli Eğitim Bakanlığı'na iletiriz" dedi.

Samsun'da görme engelli öğrenci eğitimlerinin nasıl sürdürüldüğüne yönelik bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin "Görme engelli öğrenci velileri tarafından gelen talep doğrultusunda, mevcut okullarımızda özel sınıflar oluşturuluyor. Engellilerin eğitimleri, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen taşımalı eğitim kapsamında devam ediyor" diye konuştu.

BAŞVURSAK YAPTIRIMI OLMAZ

Samsun'a görme engelliler okulu kazandırılması için imza kampanyası başlatan Altı Nokta Körler Derneği Samsun Şube Başkanı Aynur Yiğit, 5 bin 800 imza topladıklarını belirterek, Haziran ayı sonuna kadar sürecek imza kampanyasında toplanan imzaları TBMM'ye göndereceklerini söyledi. Görme engelliler okulu talebi konusunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne başvurmadıklarını söyleyen Yiğit, "Biz gitsek başvursak yaptırımı olmayacak. Bizi Mili Eğitim Bakanlığı bağlıyor" şeklinde konuştu.

27.04.2015 - hedefhalk.com

Anahtar Kelimeler : Dadaloğlu Eğt. Kültür Day. ve Turizm Vakfı
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri

Engelsiz Bir Dünya için  Bizde VARIZ Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri