*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Manisa’da 382 Engelli Okullarına Ücretsiz Taşınacak  (Okunma sayısı 1858 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Manisa’da 382 Engelli Okullarına Ücretsiz Taşınacak
« : Eylül 26, 2013, 12:49:18 ÖS »
Manisa’da 382 Engelli Okullarına Ücretsiz Taşınacak

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı ihaleyle, 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı’nda Manisa merkezde 18 okulda eğitim görecek 382 engelli öğrenci, okullarına ücretsiz olarak taşınacak.

Ücretsiz Taşınması Projesi kapsamında Manisa’da bu yılın taşıma ihalesi yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan ihaleyi geçen yıl da aynı hizmeti veren Ali Osman Buldanlı aldı. Yapılan ihaleyle 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı’nda merkezde 18 okulda eğitim görecek 382 engelli öğrenci, özel olarak tasarlanan 23 minibüs ile ücretsiz olarak taşınacak.

ÜCRETSİZ TAŞINACAK

Konuyla ilgili bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, engelli öğrencilerin eğitimlerini sorunsuz sürdürebilmeleri, mesleki beceri kazanmaları için engelli öğrencileri okullarına ücretsiz olarak taşıdıklarını ifade etti. Altınsoy, Bakanlığın geçen yıl 23 yaş ve üzeri engelli öğrencileri örgün eğitim dışına almasına rağmen Manisa’daki 23 yaş ve üzeri olan 20 engelli öğrenciyi de yaptıkları çalışmayla bu yılda örgüt eğitim içine aldıklarını ve bu öğrencilerin de İş Eğitim Merkezi’ne ücretsiz olarak taşınacağını dile getirdi.

2013-2014 eğitim öğretim dönemini kapsayan bu ihalenin gecikme sebebini,  ihaleye giren taşıma şirketlerinin ihale şartnamesindeki istenilen belgelerin eksik olmasına bağlayan Altınsoy, “Yaptığımız ihaleye katılan taşıma şirketlerinden istediğimiz bazı belgeler eksikti. Ve taşıma şirketleri ücreti çok düşük gördüler. Bizde kurum olarak ihale şartnamesini tekrar düzenledik. İhaleyi geçen yılda öğrencilerimizin taşımacılığını yapan şirket sahibi Ali Osman Buldan aldı” dedi.

SIKI DENETİM

Her şeyden önce ilk hedeflerinin güvenli bir taşıma şekli olduğunu belirten Altınsoy, “Öncelikli hedeflerimiz öğrencilerimizi sağlıklı ve güvenli bir şekilde öğrenim görecekleri okullara taşımak. Servis araçlarının denetimle İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden sorumlu. Bu yüzden servis araçlarının denetimleri büyük bir sıklıkla yapacağız” ifadelerini kullandı.

24.09.2013 - manisa haber gazetesi