*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Umarım Benim Dünyam Filmi Acı Verirken Umut da Vermiştir  (Okunma sayısı 2438 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Umarım Benim Dünyam Filmi Acı Verirken Umut da Vermiştir
« : Kasım 04, 2013, 01:36:30 ÖS »
Umarım Benim Dünyam Filmi Acı Verirken Umut da Vermiştir

Başrollerini Beren Saat ve Uğur Yücel'in oynadığı "Benim Dünyam" filminin Almanya galası geçen akşam Berlin Alhambra sinemasında gerçekleşti. İkilinin hazır bulunduğu galada Berlinliler duygu dolu anlar yaşadı. Aynı zamanda filmin yönetmenliğini de yapan Uğur Yücel film gösterimin ardından bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Yücel, filmin asıl mesajının engelli bir insanın tüm zorluklara rağmen nasıl başarıya ulaştığını göstermek olduğunu söyledi. Deneyimli oyuncu, "Umarım film acı verirken umut da vermiştir. Zengin aileler engelli çocuklarını hep kapının arka tarafına saklardı. O zamanki teknolojiyle duymayan ve görmeyen insanlar için hayat çok daha zordu. Artık gelişen teknoloji yaşamı daha da kolaylaştırdı" dedi. Engellilerle empati kurulması gerektiğine dikkat çeken Yücel, "Biz bu işe gönlümüzü koyduk. Bundan sonra da Beren Saat ile birlikte çalışmak istiyorum." dedi.

Oyuncu Beren Saat ise Berlin'deki ilgiden çok memnun kaldıklarını, filmin Almanlara da tavsiye edilmesini istedi. Görmeyen ve duymayan bir insanın nasıl olabileceği konusunda iç dünyasında hazırlık yaptığını belirten Saat, "Filme bir ay öncesinden hazırlanmaya başladım. Hem işaret dilini hem de görmeyen birinin nasıl baston kullandığını ve gören kişinin ona eşlik ederken nasıl yürüdüğünü öğrendim." diye konuştu.- Cihan

Etiketler : kayseri engelliler ve aileleri dernegi displazi: 1-Sadece deri lezyonları olan hafif olgular 5 2-Orta derecede olgular 10 3-Şiddetli olgular 20 4-Yaygın ve çok şiddetli olgular 40 NOT: Bu grup hastalıklarda hastalığın alt grupları (tipleri) göz önüne alınmaksızın, lezyonların şiddeti tüm hastalık