*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Kütahya’da Kamu Görevlilerine İşaret Dili Kursu  (Okunma sayısı 963 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Kütahya’da Kamu Görevlilerine İşaret Dili Kursu
« : Nisan 02, 2015, 02:22:13 ÖS »
Kütahya’da Kamu Görevlilerine İşaret Dili Kursu

Kütahya’da kamu görevlerine yönelik işaret dili kursu açıldı.

Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, işaret dili kursuna her kurumdan en az 2 kişinin katıldığı belirtildi.

Açıklamada, "Ülkemizde sayıları üç milyona yaklaşan işitme engelliler görünen hiçbir kusurları olmadığından en az dikkat çeken engel grubudur.İşitme engelliler için hayati önem taşıyan ’3 E’; erken teşhis, erken cihazlama ve erken eğitim ülkemizde gerektiği gibi uygulanmamaktadır.Bu sebeple görmezden gelinen, ötelenen bu grup eğitim ve bilinç gelişimi açısından da büyük sorunlar ile karşılaşmaktadırlar.Her yeni güne tüm bu talihsizliklerle adeta bir sıfır yenik başlayan bu arkadaşlarımızın sesi olabilmek; onların kelimeleri, duyguları, şarkıları, sevinçleri ve hüzünleri olabilmek alacağımız işaret dili eğitimleri ile aslında bizlerin de elinde.

İlimizde bulunan işitme engelli vatandaşlarımıza kamu kurumlarında daha iyi hizmet verebilmek için İl Hayat Boyu Öğrenme ve Halk Eğitim Merkezi faaliyetlerini planmala toplantısında alınan kararlar doğrultusunda ve Bu hususta derin bir hassasiyet ve önem ile çalışmalara öncülük eden Kütahya Valisi Şerif Yılmaz’ın talimatlarıyla Kütahya Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde açılan ’İşaret Dili’ kursuna Aile Sosyal Polikalar İl Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Denetim Serbestlik Müdürlüğü,İl Emniyet Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Özel İdare, Kütahya Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, Sosyal Yrd. Ve Dayanışma Vakfı, Tapu Müdürlüğü, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, Ticaret ve Sanayi Odası, Zafer Kalkınma Ajansı, Devlet Su İşleri, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü’nden en az iki kişi katılmaktadır" denildi.

18.03.2015 - İHA

Anahtar Kelimeler : ek işler - ek kazanç - ek gelir - ek gelir getiren işler - ek gelir imkanı - ek gelir imkanları - ek iş - ek iş ankara - ek iş arayanlar - ekiş arıyorum - ekiş ekgelir - ekiş fırsatları