*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Alanya’da “Toplumda Engelli Farkındalığı” Seminerleri Devam Ediyor  (Okunma sayısı 886 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Alanya’da “Toplumda Engelli Farkındalığı” Seminerleri Devam Ediyor

Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü birimi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’nin yürüttüğü “Toplumda Engelli Farkındalığı” semineri, Yaylalı Mahallesi’nde gerçekleşti.

Yaylalı Ortaokulu’nda verilen seminerde Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi Psikoloğu Esra Yemez tarafından Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi birimin faaliyetleri, engelli tanımı, engel grupları, engel gruplarına göre davranış şekilleri ve engelli bireylere empati konu başlıkları anlatılırken, işitme engellilerin dünyası ve temel işaret dili çalışmalarından harfler, sayılar, günlük diyalog konuşmaları öğretildi. Uygulamaların eşlik ettiği çalışmada öğrencilerin katılımı sağlanarak engelli bireylerin dünyası, yaşam içerinde karşılaştıkları güçlükler, doğru yardım teknikleri konularında bilgilendirme yapıldı.

Okul yöneticileriyle sağlanan diyalogda engelli birey ve yakınları bulunan öğrenciler ile Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi birimine köprü görevi oluşturmaları adına broşür, iletişim bilgileri ve belediye bünyesindeki yapılan çalışmalar aktarıldı.

12.03.2015 - İHA