*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Yardıma Muhtaçların Faydalanacağı Sosyal Market Açıldı  (Okunma sayısı 2415 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com

Kayseri'nin Özvatan İlçesinde muhtaçların faydalanması için hayırseverlerin yardımıyla Sosyal Market açıldı.

Sosyal Market gıda, giyim, kırtasiye, temizlik gibi bir evin zorunlu olan ihtiyaçları olan malzemelerin bulunduğu 4 bölümden oluşuyor. Yardıma muhtaç Özvatanlılar kendilerine verilen yardım çeki ile buradan evlerine gerekli olan erzakları temin edebiliyor.

Kayseri Valisi Mevlüt Bilici'nin açılışını gerçekleştirdiği Sosyal Market'te bir evin ihtiyacı olan tüm zorunlu eşyalar bulunmaklar beraber Sosyal Market uygulamasına birçok hayırseverin katkıda bulunduğu bildirildi.

Sosyal Market ile ilgili bilgi veren Özvatan Kaymakamı Osman Uğurlu, "İhtiyaç sahipleri bu markete gelerek kendilerine verdiğimiz yardım çeki karşılığında Sosyal Market'in imkanlarından faydalanabilecek. Yardım çekini alan ve önceden tespit ettiğimiz yardıma muhtaç vatandaşlarımız Sosyal Marketimize gelerek istediği yardım malzemesi alabilecek. Evlerde kullanılmayan her çeşit eşyasının, mobilyanın, mutfak malzemelerinin, yardıma muhtaç vatandaşlar için Sosyal Market'e bağışlanabilecek ve biz bu yardımları onlara ulaştıracağız" diye konuştu.

Kaymakam Uğurlu daha sonra Sosyal Markete yardımda bulunan tüm hayırseverlere yardımlarından dolayı teşekkürü bir borç bildiğini söyleyerek Kayseri Valisi Mevlüt Bilici ile beraber Sosyal Market'i gezdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı