*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Erciyes'te renkli festival  (Okunma sayısı 4562 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Erciyes'te renkli festival
« : Nisan 02, 2012, 04:16:20 ÖS »

KAYSERİ’de “8. Uluslararası Erciyes Kış Turizm Festivaliö düzenlenen etkinliklerle başladı. Festivalin ilk gününde bedensel engelliler kızak yarışması yapıldı.

Valilik ve Turizm İşletmecileri Derneği ( KAYTİD) tarafından Erciyes Dağı'nın tanıtılması ve bölgeye turist ilgisinin arttırılması amacıyla, düzenlenen festivalin ilk gününde bedensel engellilerin kızak yarışı yapıldı. Engelliler, tekerlekli sandalyelerinden inerek, kızaklarla engellerini aşmaya çalıştı. Paraşütlü kayak ve Off Road yarışmalarına katılacak yerli ve yabancı yarışçılar antrenman yaptı. Ayrıca Off Road yarışlarına katılacak olan 69 yarışçı Erciyes’e çıkmaya başladı.

Festivalin açılışını yapan Vali Mevlüt Bilici, festivalin yerelde kalmayacağını, master planıyla uluslararası düzeyde bir kış festivali olacağını söyledi. Erciyes dağının tanıtımının üzerine düşülmediğinin nedenlerini yorumlayan Vali Mevlüt Bilici, “Eğer tesisiniz yeterince yoksa, gelen misafiri iyi ağırlayamıyorsanız, tanıtım olumsuz bir tanıtıma dönüşür. Master planından sonra tesisler bitmiş olacak ve gelen misafirleri iyi ağırlanacak. Böylelikle gerçek tanıtım o zaman olacak. Şuan hiçbir tesisiniz yok, Allah’ın verdiği dağ ile kar var ve bu şekilde gelin kayak yapın deniyor. Bu tanıtım demek değil, tam tersine olumsuz tanıtımö dedi

KAYSERİ / DHA