*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Sandık Görevlilerine 'Seçim' Kursu Verilecek  (Okunma sayısı 768 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Sandık Görevlilerine 'Seçim' Kursu Verilecek
« : Nisan 09, 2015, 01:40:27 ÖS »
Sandık Görevlilerine 'Seçim' Kursu Verilecek

Genel seçimlere yaklaşık iki ay kala partiler çalışmalarını hızlandırırken, sandık kurullarında görev alacak kişilerin eğitilmesi için Halk Eğitim merkezlerinde bu yıl ilk kez kurs açılacak. Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın iş birliğiyle yapılacak kurslara katılanlar, sandık başlarında görevlendirilmek için öncelikli hakka sahip olacak.

Bir gün boyunca, toplam 8 saat verilecek kurs programına, okuma yazma bilen, en az ilkokul mezunu olan ve görevinin gereğini yapması için bedensel veya fiziksel engeli olmayan tüm vatandaşlar katılabilecek. Eğitimler, sandık kurullarında görevli hakimler, seçim müdürleri ve seçim zabıt katipleri tarafından verilecek. Türk Eğitim Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Merih Eyyup Demir, bazı Halk Eğtim Merkezi'nin kurs için 20 lira istendiğini öne sürerek, bunun yanlış olduğunu belirtti.

29.03.2015 - Habertürk

Anahtar Kelimeler : çocuk yakınının aldığı nafaka veya kazandığı gelirin miktarının dikkate alınmadan uygulanan muafiyet'' eşitsiz sonuçlar ve ciddi mağduriyet doğurmaktadır yapılan değişiklik