*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Ben doğuştan Ortapedik engelliyim  (Okunma sayısı 447 defa)

Çevrimdışı kayseriengelliler

• Administrator
  • Hero Member
Ben doğuştan Ortapedik engelliyim
« : Aralık 21, 2022, 08:43:30 ÖS »
Ben doğuştan Ortapedik engelliyim

Her öğretmenler gününde gözyaşlarımı  tutamam
Çünkü ben derslerme çok çalışmama rağmen ilkokul 1.sınıfı iki yıl tekrarlamak zorunda kaldım Kayseri'ye bağlı Anbar köyünde oturuyorduk
Altı yaşındaydım üç tekerlekli çıkrık  dediğimiz  yürüteçle yürüyordum okul evimize çok yakındı
Okula yazıldım Hasan isminde bir öğretmendi dışarı ya çıkamadığım için derslerime çalışıyordum öğretmen çalışkanlık kordale takmıştı
Bir gün öğretmen bana "Firdes sen yarın okula gelme baban gelsin onunla konuşmak istiyorum " dedi. Ertesi günü babam okula gidince " Firdes okula gelmesin ben Firdesi okutmak istemiyorum durumundan diğer öğrenciler zamanında sınıfa girip çıkamıyor " demiş .Okula gidemediğim için çok ağlamış üzülmüştüm
Ertesi yıl okullar açılmıştı O öğretmenin tayini çıkmıştı.
Sevim Kalpaklıoğlu (bitken) isimli öğretmen anneme haber göndermiş "Firdesi getirsin okula yazacağım Firdesin durumundaki çocukların okunması lazım" demiş
Yeniden okula yazılmıştım
Canım Öğretmenim teneffüslerde bahçeye çıkarıyor yürütmeye çalışıyordu  Canım öğretmenim sayesinde şimdi Açıköğretim fakültesi mezunu emekli memurum
Allah'ım nasip ederse bugün Canım öğretmenimi arayacağım
Allah'ım Sevim Öğretmenim gibi Yüce gönüllü öğretmenlerimize bu fani dünyada sağlıklı huzurlu ömürler yaşamayı nasip etsin gerçek dünyamız olan ahirette Yüce Peygamberimize (sav) komşu etsin alıntı

kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri

Engelsiz Bir Dünya için  Bizde VARIZ Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri