*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: GÜZEL YÜREKLİM  (Okunma sayısı 523 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
GÜZEL YÜREKLİM
« : Ekim 21, 2022, 03:26:59 ÖS »
GÜZEL YÜREKLİM,

IŞIK YÜZLÜM, ABLAM...
Ablaydı,dosttu,tatillerde hasretle beklediğim dayanağımdı. Çok kısa sürdü güzel günler ama derin izi ve sevgisi hep içimde. Gençliğimin, yeni gelinliğimin ışıltısıydı sanki.
O gitmeden önce saatlerce sohbet ettik. Hatta misafir geldi, oturmadık onlarla. Artık ev açacaktı kendine, "Ekim'de gel yerleştirelim"  dedi. O son günümüzde kolilere eşyalarını koyduk sevinçle. İçimdeki duygular yeni gelin olacağını söylüyordu sanki .
O gün otobüse yetişemedi. Ancak biz son gazla yetiştirdik Bafra'ya. Sakin bir bebek olan oğlum ablamı uğurlarken arabada çok ağladı. Hatta O'nu susturayım derken doğru dürüst sarılamadım ablama.
Gün ... 15 Ağustos 1999 'du.

Vardı İstanbul'a 16'sında .
Bize o gece Avcılar'da arkadaşında  kalacağını söyledi. Evi Kızıltoprak'taydı oysa. Ertesi gün okul görüşmesi olacağı için tekrar karşıya geçmemişti.
Kitap kurduydu ablam.
17' si gecesi yine kitap muhabbeti yapmışlar arkadaşının evinde ve çok geç yatılmış. Saat 03:02 den hemen önce .
Bizim katilimiz lüks binaların olduğu sitenin, altı otoparka çevrilen o tek yıkılan binası oldu.
Gün... 17 Ağustos 1999' du.
Ben o gece olayı malum eden rüyalar gördüm. Gece birden ışıklar söndü, saat o saatti ve telaşla, ter içinde kalktım.
Canlar gitti, canlar yaralandı, canlar sakat kaldı.
Canımız yandı.
Işık yüzlüm uçtu.
Bizim ailemiz, sülalemiz sonrasında dik durduk ama hep eksik kaldık.
Genç dayımızın gidişinin 3 yıl sonrası bu acı veda da bizim yaralarımızın ikinci darbesi oldu. Sonrasında da diğer yaralar peş peşe geldi.
17 Ağustos'ta gidenlerimiz sizinle bizden de çok şey gitti.
Nur içinde yatın.
Sizi hiç unutmadık, eksik kaldık.
Mekanınız Cennet olsun.

#17Ağustos
#Deprem
#1999depremi  alıntı

kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45