*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Çorum'da Engelli Eğitim Merkezi Yapılıyor  (Okunma sayısı 1899 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Çorum'da Engelli Eğitim Merkezi Yapılıyor
« : Eylül 26, 2013, 12:50:38 ÖS »
Çorum'da Engelli Eğitim Merkezi Yapılıyor

Çorum Belediyesince hazırlanan ve OKA tarafından finanse edilen projeyle, engelli iş gücünün ülke ekonomisine kazandırılması hedefleniyor.

Çorum'da, engellilerin kamu hizmetlerine erişiminin kolaylaştırılması ve engelli iş gücünün ülke ekonomisine kazandırılması amacıyla Engelli Eğitim Merkezi yapıldığı bildirildi.

Çorum Belediyesince hazırlanan ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen Engelli Eğitim Merkezi Projesi'nin istişare toplantısı, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül başkanlığında gerçekleştirildi.

Başkan Yardımcısı Gül, Sosyal İşler Müdürlüğü'ndeki toplantıda yaptığı konuşmada, projeyle engellilerin istihdam edilerek, kendilerine yeten, ekonomik bağımsızlığını elde etmiş, sağlıklı iletişim kurabilen, üreterek ülke ekonomisindeki yerini almış, özgüveni tam bireyler haline getirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Atıl durumda bulunan engelli işgücünü ülke ekonomisine kazandırmak, toplumsal engelli bilinçlenmesini sağlamak, engellilerin istihdam özgüveni öngören yasaya da işlerlik kazandıracak projenin, hayata geçirilmeye başlandığını ifade eden Gül, "Projemiz kapsamında Engelli Eğitim Merkezi'nin yapımına başlanmıştır. Engelli Eğitim Merkezinin iç tefrişatın bir bölümü OKA tarafından desteklenecektir. Merkezimiz tamamlandığında ilk etapta çanta, kılıf, hurç, çarşaf, pike dikiciliği, çinicilik eğitimi ve seramik biçimlendiriciliğinde 60 engelli eğitim görecek" diye konuştu.

Toplantıda katılımcılar da projeyle ilgili görüş ve önerilerini dile getirdi.

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İŞKUR, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Türkiye Sakatlar Derneği ile kentteki engellilere yönelik eğitim veren okulların temsilcileri katıldı.

24.09.2013 - AA