*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Görme Engelli Hafız Dünya Birincisi Oldu  (Okunma sayısı 1878 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Görme Engelli Hafız Dünya Birincisi Oldu
« : Ekim 09, 2013, 12:46:48 ÖS »
Görme Engelli Hafız Dünya Birincisi Oldu

Türk hava Yolları, Katar ve Suudi Arabistan sponsorluğunda Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'de gerçekleşen 20. Uluslararası Kur'an-ı Kerim Okuma Yarışmasını gözleri görmeyen Hafız Ahmet Sarıkaya kazandı.

'Vücudumuzun herhangi bir yerinde arıza olması başarılı olmamıza engel değil' diyen Ahmet Sarıkaya başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın telefon açarak kendisini tebrik ettiğini belirtti.

10 YIL ÇALIŞTIM

Yarışmaya Kur'an'ın tamamını ezbere okuma ve yüzünden aşır tarzı okuma kategorilerinde olmak üzere iki farklı dalda toplamda 70'den fazla kişi katıldı. Hafızlığını 8 yaşında başlayıp 9 yaşında bitiren Ahmet Sarıkaya Kur'an-ı Kerim'le olan bağının kimsenin etkisi olmadan dinlediği mukabelelerle ve sesli kuran dinletileriyle başladığını söyledi. Sarıkaya 70'ten fazla kişinin katıldığı yarışmadaki başarısını '10 yıllık bir çalışmanın sonucunda bu başarıya ulaştım. Vücudumuzun herhangi bir yerinde sakatlık olması başarlı olmamıza engel değil' diyerek anlattı.- Yeni Şafak

Etiketler : Sosyal Merkez : Engellilerin mevcut durumlarını kabul etmelerini hızlandıracak, toplumun engellilere bakış açılarını düzeltmelerine yardım edecek bir kaynaşma, bütünleşme ve sosyalleşme mekanına ihtiyaç