*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Malezya’da Down Sendromlu Maryam’ın Kalbi Türkiye’de  (Okunma sayısı 410 defa)

Çevrimdışı kayseriengelliler

• Administrator
  • Hero Member
Malezya’da Down Sendromlu Maryam’ın Kalbi Türkiye’de
« : Şubat 23, 2023, 12:25:26 ÖS »
Malezya’da Down Sendromlu Maryam’ın Kalbi Türkiye’de

Malezya’da 11 yaşındaki Down sendromlu ressam Maryam Khairul Anuar yeni sergisindeki eserlerinin gelirini depremzedelere bağışlayacak. Üretken genç ressam, akrilik tekniğini kullandığı rengarenk tablolarını Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler ve insani yardım çalışmaları için bağış toplamayı amaçlayan ‘Maryam Bir Kalbi Kurtarıyor Yardım Sanat Satışı’ sergisinde satışa sundu.

Selangor’daki Artistic Siti Gallery’de yer alan sergide genç sanatçının deprem bağış kampanyasına özel olarak yaptırdığı bir dizi eseri de yer alıyor. Eserlerden elde edilen gelir Mercy Malaysia’nın Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere yardım için oluşturduğu fona aktarılacak.

Sanatçının fırça, sünger ve parmak boyama teknikleri ile oluşturduğu eserler 4 Mart’a kadar satışta olacak.

Karar Gazetesi

KATEGORİLER DünyaKültür Sanat
 ETİKETLER Bağış KampanyasıDepremzedeDown SendromluEngelliMalezyaRessam Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45
Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri

Engelsiz Bir Dünya için  Bizde VARIZ Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri