*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: İngiltere Vicdansız 'Yardım Görevlisi'ni Konuşuyor  (Okunma sayısı 1581 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
İngiltere Vicdansız 'Yardım Görevlisi'ni Konuşuyor
« : Mart 15, 2016, 10:25:37 ÖÖ »
İngiltere Vicdansız 'Yardım Görevlisi'ni Konuşuyor

İngiltere'de öğrenme güçlüğü olan engellilere bakım desteği sağlayan yardım derneği Mencap'in bir çalışanının fotoğrafı sosyal medyada viral oldu.

Yardım gönüllüsünün sigara içip telefonla konuşurken, bakmakla yükümlü olduğu engelli kişinin üzerine alışveriş poşetlerini koyduğu görülüyor.

Yoldan geçerken gördüğü bu manzara karşısında bir hayli şaşıran Charlotte Shaw isimli kişi olayın fotoğrafını çekti.

Fotoğrafı Mencap'ın Facebook sayfasına göndererek şikâyette bulunan 24 yaşındaki Shaw, "Bu kişinin bakıma muhtaç insanlarla çalışmaya uygun biri olduğunu düşünmüyorum" yazdı.

Bunun üzerine Mencap derhâl harekete geçti ve fotoğraftaki kadını işten uzaklaştırdığını açıkladı.

Independent gazetesine konuşan Mencap'ın bölge müdürü Steve Baker, tekerlekli sandalyedeki adamın olanlara izin verecek ya da ne olup bittiğini anlayacak zihinsel kapasiteye sahip olmadığını belirtti.

BBC'nin ulaştığı kadın ise olayla ilgili konuşmayı reddetti.

14.03.2016 - Hürriyet

Etiketler: BEKEMEK: Kapamak BEKERE: Makara BITIRAK: Diken BİLLİ: Çocukların oyunda kullandığı değnek BÖĞEMEK: Suyun önünü kapamak BÖĞENEK: Önü kapalı su BUĞURSAMAK: Önemsemek BUĞUZLANMAK: Kinlenmek