*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Engelli Görüntüsü Verip Duygu Sömürüsü Yapan Sahte Dilenci  (Okunma sayısı 1021 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
Engelli Görüntüsü Verip Duygu Sömürüsü Yapan Sahte Dilenci

Adana'da hastane girişinde yere oturup bacaklarına battaniye örterek engelli görüntüsü veren boynuna da 'Allah rızası için bir yardım, çocuklarım aç' yazılı karton asarak duygu sömürüsü yapan 40 yaşlarındaki erkek dilenci polisin uyarı üzerine ayağa kalkıp gitti.

Merkez Yüreğir İlçesi'nin Serinevler Mahallesi'ndeki TOKİ Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin girişinde kaldırıma oturan engelli görünümlü dilenciyi fark eden polis yanına geldi. Bacaklarının üzerine battaniye örterek engelli görüntüsü veren boynuna da 'Allah rızası için bir yardım, çocuklarım aç' yazılı karton asan dilenciye polis memuru, "Seni daha önce de uyarmıştım, neden hala burada dileniyorsun, kalk ve hemen uzaklaş" diye uyardı. Polisin uyarısı üzerine bedensel ve işitme engelli görünümündeki dilenci ayağı kalktı. Battaniyesini ve malzemelerini poşete koyan ve hiçbir engeli olmadığı anlaşılan dilenci, hastaneden uzaklaşırken onu görenler de şaşkına döndü.

16.02.2016 - DHA