*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: KEÇMEK İşaret Dili Eğitimi Veriyor  (Okunma sayısı 2241 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • www.kayseriengellilerdernegi.com
KEÇMEK İşaret Dili Eğitimi Veriyor
« : Kasım 14, 2013, 03:21:28 ÖS »
KEÇMEK İşaret Dili Eğitimi Veriyor

“Engelli dostu” Keçiören Belediyesi, engelli vatandaşlara yönelik hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Keçiören Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları(KEÇMEK), işitme engelli vatandaşlarımıza daha kaliteli ve verimli hizmet vermelerini sağlamak amacıyla Sanatoryum Hastanesi personeline “İşaret Dili Eğitimi” vermeye başladı.

2013 - 2014 eğitim öğretim yılı kapsamında başlatılan uygulama ile Sanatoryum Hastanesi personelinden ilk 30 kişilik gruba, KEÇMEK tarafından görevlendirilen eğitmen tarafından yaklaşık 3 aylık işaret dili eğitimi verilecek.

Kurs bitiminde eğitim alan her kursiyer temel düzeyde karşılıklı konuşma, anlama, kendini ifade edebilme ve alanın gerektirdiği temel yeterliliklere sahip  olacak. Kursu başarıyla bitiren kursiyerler ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika almaya da hak kazanacak.

Aldıkları eğitim sayesinde hastane personeli işitme engelli vatandaşlarla daha iyi iletişim kurup, sorunlarına daha kolay çözüm üretebilecek.- kecioren.bel.tr

Anahtar Kelimeler : Merkezleri RTS Diyaliz Merkezleri BÖBREK NAKLİYLE İLGİLİ YANLIŞ BİLİNENLER VE YENİ BİLGİLER  Böbrek yetmezliğine girmek üzere olan veya diyalizde olan hastalar böbrek nakline dört elle sarılmalıdır. Günümüzde böbrek nakli son derece başarılı ve böbrek Basında Organ Bağışı