*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Bangladeş'te Dang Humması Nedeniyle 716 Kişi Hastanelere Başvurdu  (Okunma sayısı 252 defa)

Çevrimdışı kayseriengelliler

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 2140
Bangladeş'te Dang Humması Nedeniyle 716 Kişi Hastanelere BaşvurduBangladeş'te son 24 saatte dang humması nedeniyle 716 kişinin hastanelere başvurduğu ve yıl başından bu yana görülen vaka sayısının 77 bin 230'a yükseldiği bildirildi.

Dhaka Tribune'ün haberine göre, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünden (DGHS) yapılan açıklamada, son 24 saatte dang humması nedeniyle 300'ü başkent Dakka'da olmak üzere 716 kişinin hastanelere başvurduğu belirtildi.

Açıklamada, ülke genelinde 1 Ocak-9 Eylül tarihlerinde kaydedilen vaka sayısının 77 bin 230 olduğu, bu vakalardan 60'ının ölümle sonuçlandığı kaydedildi.

Ayrıca, hastalık nedeniyle ülke genelinde halen 3 bin 91 kişinin hastanelerde tedavi gördüğü aktarıldı.

Yerel gazeteler ise ölü sayısının 140 civarında olduğunu ileri sürüyor.

Dang humması

Dang humması virüsü, insanlara sivrisinekler aracılığıyla bulaşıyor. Kuluçka döneminden sonra genel olarak hafif ateşe sebebiyet veren hastalık, bazı vakalarda ölümcül olabiliyor.

Vakalar genellikle yağış dönemleri olarak bilinen haziran ve eylül ile aralık ve martta artış gösteriyor.

Bilim insanları, yüksek sıcaklık ve uzun süren yağışların sıtma ve dang humması taşıyan sivrisineklerin artmasına sebep olduğu uyarısında bulunuyor.

Hastalığa sebep olan sivrisinek türünün, su birikintilerinde larva oluşturması nedeniyle özellikle sanayi çevrelerindeki çöp birikintilerinin sürekli ilaçlanması gerektiği belirtiliyor.

11.09.2019 - AA


Etiketler : en düşük derece) koymaktan zevk alır oldu okulunda her çocuğun geçmiş kayıtlarını incelemesi gerekiyordu kayıtlarını en sona bıraktı ancak onun hayatını gözden geçirdiğinde bir
Engelliler ve Aileleri Dernegi Kayseri

    Engelsiz Bir Dünya için  Bizde VARIZ